سوئیچ کی دی تی

معرفی سوئیچ کی دی تی ایرانی

بازار طراحی و تولید تجهیزات شبکه، در سطح جهانی، به عنوان یکی از پر رقابت‌ترین بازار‌های دنیا شناخته می‌شود و برند‌های بسیاری به صورت دائمی، برای رسیدن به صدر جدول بهترین برند تولید کننده تجهیزات شبکه ، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. کشور ایران از سال 1390 با ثبت و راه‌اندازی برند ایرانی KDT توانسته است که به این رقابت سخت وارد شود و به طراحی و تولید پیشرفته‌ترین تجهیزات شبکه، از جمله دوربین‌های مداربسته و مدل‌های مختلف سوئیچ KDT ایرانی، بازار شبکه را در ایران و کشورهای همسایه، تا حدی در دست بگیرد. برند ایرانی KDT با تولید و عرضه مدل‌های مختلف این سوئیچ ایرانی، توجه بسیاری از کاربران شبکه‌های مختلف در سطوح خانگی کوچک و اداری بزرگ را جلب کرده است. سوئیچ KDT ایرانی، در مدل‌های مختلف و با ویژگی‌های بعضا منحصر به فردی تولید و عرضه شده‌اند و همین امر موجب می‌شود این سوئیچ‌ها به صورت سراسری در ایران مورد استفاده قرار بگیرند و با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد مدل‌های سوئیچ KDT ایرانی، بتوان نیاز بسیاری از شبکه‌های مختلف ایران را برطرف ساخت. به طور کل سوئیچ‌های شبکه را با توجه به ویژگی‌هایشان دسته‌بندی می‌کنند به طوری که این دسته‌بندی‌ها تا حد بسیار زیادی می‌تواند به کاربران در امر انتخاب سوئیچ شبکه مناسب و متناسب نیاز شبکه خود، یاری برساند. به طور کل کاربران شبکه، برای انتخاب سوئیچ مناسب خود و با توجه به نوع شبکه‌‌، باید مسائل مختلفی را مورد بررسی قرار دهند به طوری که می‌توان گفت اولین فاکتوری که کاربران در سراسر دنیا به آن توجه می‌کنند تعداد پورت موجود در سوئیچ شبکه است. این امر بسیار حائز اهمیت است زیرا به طور مستقیم به انتقال اطلاعات میان تجهیزات موجود در شبکه بستگی دارد و لذا پورت‌های موجود در سوئیچ‌های شبکه باید متناسب با تعداد تجهیزات مورد استفاده در شبکه قرار بگیرند. برند KDT، مدل‌های مختلف سوئیچ KDT ایرانی خود را با توجه به نیاز بسیاری از کاربران، با تمرکز بر نوع شبکه‌ مورد استفاده توسط این کاربران، در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید و عرضه کرده است. این امر به این معنی است که در ساختار مدل‌های مختلف این سوئیچ ایرانی، تعداد متفاوتی از پورت‌ها تعبیه شده است و لذا از مدل‌های مختلف آن می‌توان در شبکه‌های با ابعاد مختلف استفاده کرد. به طور کل این نوع سوئیچ ، از مدل‌ها با تعداد 4 پورت تا مدل‌ها با تعداد 24 پورت را شامل می‌شوند و به همین دلیل می‌توانند پاسخگوی نیاز شبکه‌های با ابعاد مختلف باشند. برند ایرانی KDT با تولید و عرضه مدل‌های مختلف این سوئیچ ثابت کرده است که ایرانی می‌تواند با اتکا به دانش و علم خود به تولید چندی از مدرن‌ترین تجهیزات موجود در شبکه بپردازد.

ویژگی های سوئیچ KDT ایرانی

مدل‌های مختلف این سوئیچ ایرانی، از ویژگی‌های منحصر به فردی بهره می‌گیرند که ذکر تمام آن‌ها از حوصله بحث خارج است اما می‌توان از آن‌‌ها به قابلیت PoE اشاره کرد که در بسیاری از مدل‌های مختلف سوئیچ KDT ایرانی، وجود دارد. این امر به این معنی است که در ساخت بسیاری از مدل‌های مختلف سوئیچ ایرانی، قابلیت PoE استفاده شده است و با بهره‌گیری از این ویژگی می‌توانند بسته به تعداد پورتی که در آن‌ها تعبیه شده است، علاوه بر اطلاعات، توان را نیاز میان تجهیزات مختلف موجود در آن شبکه و با استفاده از کابل‌های اترنت منتقل کنند و بدین وسیله انرژی مورد نیاز راه‌اندازی و استفاده تجهیزات دیگر شبکه را تامین کنند. به عنوان مثال در سوئیچ KDT ایرانی مدل kp-2402h3، تعداد 24 پورت اترنت تعبیه شده است که تمام آن‌ها از تکنولوژی PoE استفاده شده است. این امر به این معنی است که علاوه بر این که می‌توان اطلاعات را با استفاده از این 24 پورت و از طریق 24 کابل اترنت، به 24 دستگاه مختلف موجود در شبکه منتقل ساخت، می‌توان از این 24 دستگاه موجود در شبکه، بدون نیاز به وجود منابع توان مستقل برای هرکدام از آن‌ها، استفاده کرد. این امر به این معنی است که تنها یک پریز برق برای راه‌اندازی این مدل‌های مختف سوئیچ KDT ایرانی نیاز می‌باشد و پس از آن می‌توان از دیگر تجهیزات موجود در شبکه، با توجه به تعداد پورت‌های موجود در سوئیچ‌های KDT ایرانی، استفاده کرد. در نتیجه علاوه بر صرفه جویی در انرژی، می‌توان از تعداد بسیار زیادی از تجهیزات شبکه، در محیط‌های با قابلیت‌های توانی کم، استفاده کرد. همانطور که ذکر شد ویژگی‌های موجود در مدل‌های مختلف سوئیچ KDT ایرانی، بسیار زیاد هستند و ذکر و بررسی تمام آن‌ها نیازمند صرف ساعت‌ها زمان می‌باشد.

نحوه اتصال در سوئیچ KDT ایرانی

نکته دیگر حائز اهمیت در بحث انتخاب سوئیچ‌های شبکه، نوع شبکه و نحوه اتصال مورد نظر است. به عنوان مثال چنانچه شبکه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار باشد و علاوه بر سرعت بسیار زیاد، بحث امنیت نیز بسیار حائز اهمیت باشد، باید ویژگی‌های دیگری از سوئیچ‌های شبکه مورد بررسی قرار گیرد. برای این شبکه‌ها، برند ایرانی KDT، بسیاری از مدل‌های مختلف سوئیچ KDT ایرانی را، با تمرکز بر نیاز شبکه‌های مدرن و حساس تولید و عرضه کرده است. به همین دلیل بسیاری از مدل‌های مختلف این نوع سوئیچ ، علاوه بر تعداد پورت بالا، به صورت لایه دو و لایه سه به فعالیت می‌پردازند و همین امر موجب می‌شود که بسیاری از شبکه‌های تجاری مدرن ایرانی و خارجی، از این سوئیچ‌های پرقدرت شبکه استفاده کنند.

پورت های تعبیه شده در سوئیچ KDT ایرانی

از دیگر نکات حائز اهمیت بررسی در مدل‌های مختلف سوئیچ KDT ایرانی، گوناگونی پورت‌های مختلف تعبیه شده در این سوئیچ‌هاست. بسیاری از شبکه‌ها، از تجهیزات مختلفی استفاده می‌کنند و هرکدام از این دستگاه‌ها، برای اتصال به شبکه و استفاده از مزایای اینترنت پرسرعت، نیازمند اتصالی منحصر به فرد هستند. برای همین منظور، در بسیاری از مدل‌های مختلف این سوئیچ، برای اتصال تجهیزات مختلف، پورت‌های متفاوتی تعبیه شده‌اند و به همین دلیل با استفاده از آن‌ها می‌توان این دستگاه‌های مختلف موجود در شبکه را، به اینترنت و شبکه‌ای پرسرعت متصل کرد. به عنوان مثال در سوئیچ KDT مدرن kp-1604h3s، علاوه بر وجود 16 پورت اترنت با قابلیت PoE، 2 پورت گیگابیت آپ‌لینک و 2 پورت آپ‌لینک SFP نیز تعبیه شده است. این ویژگی‌ها در بسیاری از مدل‌های مختلف این سوئیچ وجود دارد و لذا همین امر، انتخاب این مدل سوئیچ، به طوری که متناسب با نیاز کاربران در شبکه باشد را با دشواری همراه کرده است. در نتیجه باید توجه کرد بررسی تمام مشخصات و ویژگی‌های مختلف موجود در مدل‌های مختلف سوئیچ KDT ایرانی، نیازمند بررسی و تحقیق همه‌جانبه است و برای این امر، استفاده از نیروی متخصص الزامی است.