اکسس پوینت

درباره اکسس پوینت سیسکو

به دلیل افزایش نیاز در دسترس بودن، همین‌ طور به دلیل تولید روزافزون دستگاه‌های IoT، شبکه‌ها بیش از پیش نیازمند اتصالات بی‌سیم و وایرلس شده‌اند و اکسس پوینت سیسکو ، می‌تواند تا حدی باورنکردنی، سطح پوشش اینترنت را گسترش دهد. امروزه دستگاه‌های IoT بسیاری استفاده می‌شوند و کاربران انتظار دارند که همیشه در دسترس باشند.

این دستگاه ، می‌تواند به طور دائمی به یک شبکه متصل باشد و امنیت بسیار بالایی را فراهم کند. این محصول ، با بسیاری دیگر از برندهای تولید کننده شبکه همکاری می‌کد در نتیجه می‌توان در اکثر شبکه‌ها از آن‌ استفاده کرد و از مزایای آن بهره برد.

انواع اکسس پوینت سیسکو

اکسس پوینت سیسکو براساس نحوه کارکرد و نوع شبکه، در دسته‌بندی‌های مختلفی تولید شده است که از آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مناسب برای شبکه‌های وایرلس تجاری کوچک : سری 100 ، 300 و 500
  • مناسب برای استفاده بیرون و استفاده‌های صنعتی : اکسس پوینتهای Aironet سیسکو سری 1540، 1552، 1560 و 1570
  • اکسس پوینت‌های فضای ابری : اکسس پوینت‌های meraki سیسکو MR45 و MR55
  • با تکنولوژی 11ac wave 2: اکسس پوینت‌های Aironet سیسکو سری 1815، 2800، 3800 و 4800
  • با تکنولوژی Wi-Fi 6 : اکسس پوینت‌های Catalyst سیسکو سری 9115، 9117 و 9120

اکسس پوینت سیسکو می‌تواند تمام نیاز‌های شبکه‌های مختلف را در زمینه دسترسی به اینترنت فراهم کند و همان‌طور که بیان شد، در سری‌های مختلفی تولید شده است تا بتواند تمام جوانب یک شبکه را تحت پوشش قرار بدهد. شبکه‌های کوچک اداری و خانگی با تعداد کاربران کم، تا شبکه‌های بسیار بزرگ و در سطح کلان با تعداد کاربران بیشمار، همه و همه برای دسترسی آسان و ایمن به اینترنت وایرلس، به وجود اکسس پوینت نیاز دارند و سیسکو ، تمام این نیاز‌ها را برطرف کرده و اینترنتی پرسرعت را به کاربران اعطاء می‌کند.