دوربین مداربسته تحت شبکه IP

دوربین مداربسته تحت شبکه IP
  • 1026
  • 1400/5/21

 دوربین مداربسته تحت شبکه

  این نوع دوربین ها اطلاعات را به صورت دیجیتال و تحت پروتکل های شبکه ارسال می کند.

در دوربین های  تحت شبکه  NVR دستگاه ذخیره کننده اطلاعات و تصاویر است . از کابل شبکه برای اتصال دستگاه به دوربین استفاده می شود. کیفیت بالای تصویر، قابلیت های هوشمند و پردازش تصویر این نوع دوربین ها جایگاه خوبی را برای سیستم های مداربسته تحت شبکه ایجاد کرده است. با این وجود قیمت بالا و کاربرد در موارد خاص و حرفه ای بخشی از مشتریان، خریداران واقعی این گروه از دوربین ها هستند.

 دوربین‌های آنالوگ، تصویر را به صورت آنالوگ تولید و به وسیله سیگنال آنالوگ نیز ارسال می‌کنند؛ اما دوربین‌های تحت شبکه، تصویر را به صورت دیجیتال تولید و به وسیله سیگنال دیجیتال ارسال می‌کنند. انتقال اطلاعات در دوربین‌های تحت شبکه به دلیل محدود نبودن پهنای باند بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد.

انتقال اطلاعات در دوربین تحت شبکه ، به وسیله کابل شبکه، فیبرنوری و یا بدون سیم و با استفاده از امواج Wifi صورت می گیرد؛ که همین مسئله باعث انعطاف‌پذیری بالا در نصب و اجرا خواهد شد. مخصوصا در دوربین‌های IP بی سیم که حتی بدون هزینه کابل‌کشی، دوربین‌ها و کنترل کننده‌ها را می‌توان به آسانی نصب و جابه‌جا کنید. ولی در دوربین آنالوگ، انتقال اطلاعات توسط کابل کواکسیال است که باعث انعطاف‌پذیری پایین در نصب و اجرا خواهد شد.